opláštenie halových objektov, výstavba oceľových hál+421 / 915 874 596
SpäťÚvod / Montované haly / Výstavba jazdiarne

Výstavba jazdiarne

Výstavba jazdiarne

Rýchlosť a finančná nenáročnosť výstavby montovaných hál sú jedným z hlavných dôvodov ich častého využitia aj v oblasti športu. Okrem polyfunkčných areálov, tréningových hál, ihrísk alebo tenisových kurtov si našli uplatnenie aj v jazdectve. Využívajú sa ako skladové priestory, senníky, garáže, stajne a v neposlednom rade aj ako jazdiarne.

Jazdite v každom počasí

Pre proces zdokonaľovania jazdeckých zručností jednotlivcov je potrebný pravidelný tréning. Ten v minulosti nebol vždy možný. Dôvodom mohlo byť zlé počasie, dážď, búrky alebo zimy. Kryté jazdiarne eliminujú prírodný faktor a môžu byť využívané celoročne, čo ocenia všetci priaznivci tohto športu. Trénovať alebo zorganizovať jazdecké podujatie je možné aj popoludní, respektíve večer, keďže kryté jazdecké priestory sú vybavené aj umelým osvetlením.

Oceľové konštrukcie umožňujú hru s rozmermi

Výhodou jazdiarní postavených z oceľových konštrukcií je ich dostatočná výška, ktorá je prispôsobená aj na skoky koní. Minimálna výška stropu pri jazdiarňach tohto typu je 3,5 metra, čo umožňuje až 170 centimetrov vysoký skok. Tá však nie je konečná a je možné ju ešte navýšiť. Dĺžku a tvar jazdiarne je možné prispôsobiť požiadavkám zákazníka. Na svoje si prídu menšie stajne, ale aj veľké jazdecké školy.

Podmienky ako v prírode

Oceľové konštrukcie využívané ako jazdecké priestory sa zvyknú oplášťovať textíliou. Možnosť dopadu prirodzeného slnečného svetla, ktorú tento materiál poskytuje, sa odstraňujú zbytočné náklady a kone aj jazdci sa cítia pohodlnejšie. Tieto typy stavieb sú vybavené aj kvalitným vetracím systémom, ktorý zabezpečuje cirkuláciu vzduchu a poskytuje zvýšený komfort pre človeka aj zvieratá. Vetracie plochy sú vyplnené sieťkou, aby sa do vnútra nedostal nepríjemný hmyz.

Pristaviť je jednoduché

Ak by ste postupom času mali záujem o zmenu dispozície alebo veľkosti, s oceľovou konštrukciou nebudete mať problém to docieliť. Tento moderný spôsob výstavby počíta s možnosťou zmeny a veľmi jednoducho sa dokáže prispôsobiť a transformovať. Zároveň nie je prekážkou prepojiť jednotlivé cvičiská alebo kruhové jazdiarne so stajňami pomocou prístreškov, a tak zabezpečiť väčší komfort pre všetkých.

Nízka cena, rýchlosť výstavby a kvalitný výsledok sú jednoznačnými výhodami týchto moderných typov výstavby. Oceľové konštrukcie majú obrovský potenciál a veľa možností využitia, a preto sa stávajú čoraz viac vyhľadávanými aj v odvetviach, kde predtým nefigurovali. Ak máte záujem o takúto stavbu, kontaktujte nás pomocou dopytového formulára.
 

Dopytový formulár

Ak chcete využiť naše služby alebo máte otázku, odošlite nám nasledujúci dopytový formulár.

*
*
*
 
* všetky označené polia sú povinné