opláštenie halových objektov, výstavba oceľových hál+421 / 915 874 596
SpäťÚvod / Montované haly / Protipožiarna odolnosť montovaných hál

Protipožiarna odolnosť montovaných hál

Protipožiarna odolnosť montovaných hál

Základom montovanej haly je oceľová konštrukcia. Jej obrovskou výhodou je rýchle postavenie a podstatne nižšie finančné náklady ako pri klasickej stavbe. Takýmto spôsobom sa ale nemusí postaviť len výrobná či skladová hala, môže ísť aj o garáže a dokonca aj o rodinné domy. Ďalším plusom je variabilita - takúto stavbu môžete postupne predlžovať, skracovať, zatepľovať, alebo inak upravovať.

Podľa využitia oceľovej haly sa môžete rozhodnúť pre jej prípadné opláštenie sendvičovými panelmi. Na základe potrebnej interiérovej dispozície sa realizuje vnútorná izolácia a priečky.

Úsporné riešenie dosiahneme použitím odľahčených oceľových profilov, vďaka ktorým nemusí byť konštrukcia podporená dodatočnými nosníkmi. V takomto prípade je ideálna samonosná konštrukcia, ktorá vás vôbec neobmedzuje pri vytváraní vnútorných priečok, alebo získate veľký otvorený priestor bez stĺpov a nosníkov. Pri stavbe obrovských hál sa nosníkom nevyhnete. 

Protipožiarna ochrana

Požiarna odolnosť ocele je pomerne nízka. Pri vysokej teplote dochádza k jej mechanickým zmenám, môže sa deformovať, stráca pružnosť a pevnosť.

Na účinnú ochranu oceľových hál pred požiarom používame izoláciu, ktorá bráni prístupu tepla k oceli. Oceľ ochránia omietky (sadro-vermikulitové, sadro-perlitové, vápenné), obklady z anorganickej hmoty (sadro-perlitové, perlit-betónové, sadrové, sadrokartónové), obmurovanie, obetónovanie, zpevňujúce nátery alebo tmely.

Na trhu sú aj rôzne systémy odvádzania tepla z konštrukcií:

  • protipožiarne nátery - spevňujúce nátery, ktoré vplyvom vysokých teplôt expandujú a karbonizujú, takýmto spôsobom vytvoria ochrannú bariéru, ktorá chráni konštrukciu
  • sublimujúce nátery - využívajú sa najmä na neprístupných miestach vonkajšej konštrukcie
  • protipožiarne nástreky - výhodou je vyššia protipožiarna odolnosť, odolnosť voči poveternostným vplyvom a vlhkosti, nevýhodou je náročnejšia povrchová úprava
  • protipožiarne obklady - ide o doskové alebo lepené obklady

Naše stavby spĺňajú vysoké nároky na požiarnu odolnosť, v závislosti od využitia objektu navrhneme ideálny spôsob ochrany. Vyberte si bezpečnú halu na akékoľvek využitie.

Dopytový formulár

Ak chcete využiť naše služby alebo máte otázku, odošlite nám nasledujúci dopytový formulár.

*
*
*
 
* všetky označené polia sú povinné