opláštenie halových objektov, výstavba oceľových hál+421 / 915 874 596
SpäťÚvod / Montované haly / Montované či nafukovacie športové haly?

Montované či nafukovacie športové haly?

Montované či nafukovacie športové haly?

Zdravý životný štýl a snaha robiť pre svoje telo to najlepšie zvyšuje dopyt po športovom využití. Mnohí ľudia chcú športovať a nechcú sa obmedzovať počasím. Naši klienti, ktorí poskytujú rôzne služby v tejto oblasti sa na nás obracajú so žiadosťou o realizáciu športovej haly. Niektorí z nich stoja pred dilemou – nafukovaciu alebo montovanú halu? Obe z nich majú svoje výhody aj nevýhody, pokúsime sa vám priblížiť tie podstatné.

 

Ľahká montovaná hala

  • prevádzka – vďaka pevnej konštrukcii haly nie je potrebné udržiavať jej tvar vháňaním vzduchu. Hala môže slúžiť celoročne a nemusíte ju sezóne montovať či demontovať. Tým sa zvyšuje jej životnosť.
  • vykurovanie – môžete využiť napríklad úsporné plynové infražiariče, ktoré pracujú na báze ohrevu pevnej hmoty. Tie môžete jednoducho nasmerovať presne tam, kam potrebujete. Na rozdiel od kúrenia horúcim vzduchom, ktorý sa využíva v nafukovacích halách, použijete len tretinu energie.
  • celoročná prevádzka – montované haly môžu byť vybavené termoizolačnou vložkou, ktorá bude v zime chrániť pred mrazom a v lete pred nadmernou horúčavou. Montovanú halu je možné vybaviť odvetrávacími oknami, ktoré v teplých mesiacoch maximálne využijete.
  • životnosť – opláštená montovaná hala má životnosť až 25 rokov

 

Pretlaková, nafukovacia hala

  • prevádzka – do nafukovacej haly je potrebné neustále vháňať vzduch, aby si udržiavala potrebný tvar. Na jeseň ju musíte demontovať a na jar znova postaviť. Je potrebné zabezpečiť jej uskladnenie počas mesiacov, kedy sa nevyužíva.
  • vykurovanie – vykurovanie je pomerne neefektívne, musí byť zaistené teplým vzduchom, ktorý sa kumuluje najmä pod stropom haly. Keďže hala je dosť objemná, je v nej zbytočne veľké množstvo vykurovaného vzduchu
  • obmedzená prevádzka – využitie nafukovacej haly je obvykle len od jari do jesene a keďže nafukovaciu halu nie je možné vetrať, v horúcich letných mesiacoch je športovanie v nej pomerne nekomfortné
  • životnosť – kvôli častej montáži a demontáži je životnosť takejto haly približne 6 – 8 rokov


Obstarávacia cena montovanej haly bude cca o 30% vyššia ako je cena nafukovacej haly, ale táto suma sa vám skoro vráti vďaka nízkym prevádzkovým nákladom. Veľkou výhodou je najmä využitie počas celého roka, počas daždivých dní, mrazov, ale aj počas horúcich letných dní. Ak sme vás zaujali, máte záujem o výstavbu športovej haly a chceli by ste vedieť viac, kontaktujte nás pomocou dopytového formulára nižšie.

Dopytový formulár

Ak chcete využiť naše služby alebo máte otázku, odošlite nám nasledujúci dopytový formulár.

*
*
*
 
* všetky označené polia sú povinné