opláštenie halových objektov, výstavba oceľových hál+421 / 915 874 596
SpäťÚvod / Montované haly / Možnosti riešenia priestorov pre podnikanie

Možnosti riešenia priestorov pre podnikanie

Možnosti riešenia priestorov pre podnikanie

Novodobé firmy investujú do priestorov pre svoje podnikanie nemalé úsilie, čas aj financie. Vyžadujú od nich najmä hospodárnosť a flexibilitu. Práve preto čoraz viac firiem kladie okrem architektonických požiadaviek dôraz aj na efektívnosť a jednoduchosť. Ideálnym riešením je dodávka rôznych oceľových konštrukcií, ktoré vytvoria bezpečné, jednoduché a efektívne priestory. Dobrá firma, zabezpečujúca dodávku týchto konštrukcií, zohľadní kompletné individuálne požiadavky investora tak na vzhľad a funkčnosť budovy, ako aj na vnútorné vybavenie.

Stavebnicové systémy

Rýchlosť a variabilita – nielen to je pokladané za nespornú výhodu týchto jednoduchých systémov. Hneď za nimi nasleduje nízka nákladovosť a minimum odpadu. Ide o suchý montážny proces, kde sa objekt doslova poskladá ako stavebnica, navyše je plne recyklovateľný a šetrný k životnému prostrediu. Najväčší záujem je o stredne veľké montované haly s oceľovou rámovou konštrukciou.

Ďalej sa takýmto spôsobom montujú rôzne sklady, garáže, predajne, nákupné centrá a ostatné objekty podľa požiadaviek investora. Zriedkavosťou nie je ani aplikácia týchto konštrukcií na staršie, už existujúce nosné konštrukcie. Investor si okrem iného vyberá aj možnosti zateplenia, protipožiarne a odvodňovacie zabezpečenie. Samozrejmosťou je široká škála možností fasádneho systému. Na to sa používajú fasádne kazety, rôzne obkladové materiály na báze ocele, hliníka, dreva, plastu, či kameňa.

Ľahké skeletové stavby

Tenkostenné oceľové skelety sú veľmi žiadané pre konštrukčné riešenia menších predajní a administratívnych budov a vyzerá to tak, že do budúcna majú tieto stavby veľký potenciál. Ide o jednoduchú montáž s rýchlou dodávkou, spravidla 12 týždňov. Veľkou výhodou je kompatibilita tenkých nosných stien s rôznymi druhmi fasádnych systémov, trapézových plechov, či obkladov z minerálnych a rôznych iných panelov. Oceľový skelet je z vonkajších strán opláštený OSB doskami, zvnútra sadrokartónom, pričom výplň medzi nimi tvorí minerálna vata. Celý objekt je doplnený všetkými potrebnými rozvodmi, inštaláciou a odvodnený špeciálnym odkvapovým systémom, ktoré spoľahlivá firma zabezpečí pre zavŕšenie kompletnej dodávky objektu.

Okrem spomenutých malých objektov je tento systém vhodný aj pre výstavbu zložitejších objektov, napríklad hotelov, penziónov a pod. Tieto oceľové konštrukcie v sebe kĺbia nízke náklady, časovú a priestorovú úsporu a vynikajúce tepelné a akustické vlastnosti. 

Dopytový formulár

Ak chcete využiť naše služby alebo máte otázku, odošlite nám nasledujúci dopytový formulár.

*
*
*
 
* všetky označené polia sú povinné