opláštenie halových objektov, výstavba oceľových hál+421 / 915 874 596
SpäťÚvod / Montované haly / Oceľové konštrukcie a ich možnosti

Oceľové konštrukcie a ich možnosti

Oceľové konštrukcie a ich možnosti

Oceľové alebo, všeobecne, kovové konštrukcie hrajú v stavebníctve v posledných rokoch čoraz väčšiu rolu. Využívajú sa pri výrobných alebo skladových halách, pri stavbe obchodných centier a bussiness centier, pri stavbe výškových budov, dokonca aj menších rodinných domov a ich príslušenstva. Oceľ sa využíva v exteriéroch aj interiéroch, konštrukcie bývajú ukryté aj priznané.

Schodiskám, zábradliam, plotom, balkónom, garážam a ďalším častiam stavieb dáva moderný šat práve oceľ.

Typy oceľových konštrukcií a nosníkov 

  • tyčové alebo plošné
  • tlačené, ťahané, ohýbané a točené nosníky a ich kombinácie
  • zvarované, šrubované alebo nitované
  • valcové, rovinné alebo priestorové


Konštrukcia oceľových hál

Oceľové haly volia zákazníci najmä pre ich rýchle dodanie a nízke náklady, čo musí dodávateľ splniť. Nosný systém, opláštenie haly a celkové dispozičné riešenie je pri dodávke haly veľmi dôležité. Znížiť celkové náklady umožňujú tzv. odľahčené oceľové profily. Vďaka nim je možné postaviť relatívne veľké objekty bez potrebných dodatočných nosníkov. Montáž týchto profilov skracuje čas výstavby a ponúka viacero možností na využitie interiéru haly.


Požiarna odolnosť oceľovej konštrukcie

Je všeobecne známe, že oceľ má veľmi nízku požiarnu odolnosť, nakoľko už pri zvýšenej teplote podlieha mechanickým zmenám, mení sa jej pevnosť a pružnosť. Našťastie, oceľové konštrukcie vieme chrániť proti náhlym zmenám teplôt napríklad aplikáciou vhodnej omietky, obkladu, či náteru alebo tmelu. Vhodné je zvoliť tiež systém na odvádzanie tepla, ktorý funguje na princípe chladenia.

Dopytový formulár

Ak chcete využiť naše služby alebo máte otázku, odošlite nám nasledujúci dopytový formulár.

*
*
*
 
* všetky označené polia sú povinné