opláštenie halových objektov, výstavba oceľových hál+421 / 915 874 596
SpäťÚvod / Montované haly / Modernizácia montovaných hál

Modernizácia montovaných hál

Modernizácia montovaných hál

V súčasnej, rýchlo napredujúcej dobe, pri modernizácii technológií aj výroby je čoraz viac stále dobrých a funkčných výrobkov nahrádzaných novými a dokonalejšími. Výnimkou nie sú ani montované haly, ktoré sa tiež neustále modernizujú. A keďže sa tieto objekty dajú bez problémov demontovať, čoraz častejšie sa stretávame s tým, že staršie, používané haly sú často ponúkané na predaj. Niekoľko našich klientov využilo aj túto možnosť.

Kedy sa rozhodnúť pre staršiu halu?

Ak zákazníkovi vyhovujú rozmery, tvar aj dispozičné riešenia, môže nad kúpou takejto haly vážne uvažovať. Obstarávacia cena používanej haly je rádovo nižšia ako výstavba novej. Keďže montované haly sú veľmi flexibilné, môže sa klient rozhodnúť aj pre 'zlatú strednú cestu' a zvoliť kombináciu starej konštrukcie a nového opláštenia, a to najmä v prípadoch, keď má hala plniť aj reprezentatívnu funkciu. Aj takto sa dajú ušetriť nemalé finančné náklady.

Zverte všetko do rúk odborníkov

Pri výbere staršej haly nezabúdajte na dobré referencie. Hľadajte na internete, pýtajte sa ľudí, aby ste zistili čo najviac o zhotoviteľovi haly, prípadne o predávajúcom.
Keď si už staršiu halu vyhliadnete, je dobré prizvať si odborníka, ktorý pôjde s vami na obhliadku. Ak sa rozhodnete osloviť našu firmu, odborná konzultácia je pre nás samozrejmosťou. Vieme zhodnotiť stav danej konštrukcie, a na základe toho vypracovať projekt, ktorý určí presnú kalkuláciu vašej investície.

Konečná cena

Výhodou predaja starších hál je možnosť dohody sa s predávajúcim. Ak už dojednáte cenu, ktorá vám vyhovuje, nezabúdajte, že k tejto cene musíte prirátať ešte nasledovné položky:

  • náklady na demontáž haly
  • náklady na naloženie, prevoz a zloženie materiálu
  • doprava
  • cena úpravy povrchu konštrukcie
  • nové kotviace elementy
  • príprava podkladu
  • projektová dokumentácia a montáž haly na mieste

Po kalkulácii všetkých týchto nákladov sa konečná cena v mnohých prípadoch, oproti novej hale, stále oplatí. Všetko však závisí od mnohých faktorov, ktoré sú pre každý prípad individuálne. Preto si odporúčame všetko vopred dobre vyrátať a nezabudnúť na všetky náklady.

Ak ste sa rozhodli zaobstarať si staršiu montovanú halu, neváhajte sa obrátiť na nás. Pomôžeme vám so všetkými náležitosťami, poskytneme bezplatné poradenstvo a váš projekt aj zrealizujeme.
 

Dopytový formulár

Ak chcete využiť naše služby alebo máte otázku, odošlite nám nasledujúci dopytový formulár.

*
*
*
 
* všetky označené polia sú povinné