opláštenie halových objektov, výstavba oceľových hál+421 / 915 874 596
SpäťÚvod / Montované haly / Tepelné straty montovaných hál

Tepelné straty montovaných hál

Tepelné straty montovaných hál

Pri konštrukciách montovaných hál často dochádza k vzniku tepelných mostov, práve preto treba dávať pozor na konštrukčné chyby. Tie spôsobujú, že v miestach spojovacích skrutiek a zvarov často dochádza k úniku tepla. Práve kvôli tomu chceme našich klientov oboznámiť s otázkou zateplenia celého opláštenia aj strechy montovanej haly.

Zateplenie stien oceľových hál

Zateplenie je možné vyhotoviť v dvoch prevedeniach:

  • kazetové zateplenie - predstavuje lacnejší variant zateplenia. Plechové prvky – kazety, ktoré obsahujú minerálnu izoláciu, sú pripevnené priamo k oceľovej konštrukcii haly
  • zateplenie sendvičovými panelmi – ide o dokonalú izoláciu takmer bez tepelných mostov. Jadro sendvičových panelov pozostáva z polyuretánovej peny, polystyrénu alebo minerálnej izolácie. Vnútornú a vonkajšiu stranu panelu tvorí pozinkovaný plech s farebnou povrchovou úpravou. Hrúbka sendvičových panelov je rôzna, môže dosahovať až 200mm.

Ak je strecha objektu plochá, spravidla pozostáva z trapézového plechu a tepelnej izolácie. Jej povrch je upravený špeciálnou fóliou, ktorá ju chráni pred vlhkosťou. Pri šikmých strechách volíme radšej sendvičové panely. Novinkou sú oblúkové strechy, ktorej prvky vyrábame na mieru, samozrejme bez tepelných strát.  

Ak máte záujem o zateplenie montovanej haly, kontaktujte nás cez dopytový formulár nižšie.

Dopytový formulár

Ak chcete využiť naše služby alebo máte otázku, odošlite nám nasledujúci dopytový formulár.

*
*
*
 
* všetky označené polia sú povinné